KOLEJNY SUKCES NASZYCH SPORTOWCÓW ! I miejsce i awans do Zawodów Ogólnopolskich !!!!

Dnia  27 maja 2024 r. odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym. To wydarzenie było nie tylko szansą na sportową rywalizację, ale także doskonałą okazją do pokazania umiejętności naszych uczniów. W trakcie zawodów każdy z uczestników musiał zmierzyć się z czterema dyscyplinami: biegiem na 60 metrów, skokiem w dal, rzutem piłeczką palantową oraz biegiem na 600 metrów. Każda z tych konkurencji wymagała od zawodników nie tylko techniki, ale także determinacji i dobrej formy fizycznej. Dzięki pracy zespołowej i indywidualnym osiągnięciom każdego z uczestników, nasza drużyna w składzie: Z. Anyszewska,Wysokińska, P. Hardie – Douglas, L. Wodarczyk, M. Mildner, A. Stępień, N. Pabich poradziła sobie znakomicie. Warto dodać, że wszystkie zawodniczki poprawiły swoje rekordy życiowe. Opiekunami sportowymi naszych dziewczyn są nauczyciele wychowania fizycznego:  Jacek  Lesiuk i Tomasz. Knajdrowski. Wszystkim zawodniczkom i trenerom składamy gratulację, życząc sukcesów na Mistrzostwach Polski, które odbędą się  w dniach 14-15 czerwca w Olecku.
Z informacji, jakie otrzymaliśmy od pełnomocnika ds. sportu szkolnego, pana Marcina Pieńkowskiego,  awans  szczecineckiej „siódemki” do ogólnopolskiej elity sportowej to nie jedyny sukces szczecineckich uczniów.  W ślady swoich koleżanek z SP 7 poszły bowiem uczennice Szkoły Podstawowej nr 1, które zapewniły sobie udział w Mistrzostwach Polski w Siatkówce Plażowej w Łodzi.  Przed ogromną szansą na powtórzenie ubiegłorocznych sukcesów  stoją również młodzi piłkarze z SP 5, którzy już niedługo powalczą o awans do Mistrzostw Polski. Jak widać szczecinecka młodzież sportowa ma się dobrze i wszystko wskazuje na to, że nasze miasto ponownie zostanie sklasyfikowane w czołówce statystyk sportu szkolnego w naszym województwie.