Burmistrz nagrodził najlepszych uczniów!

Listy gratulacyjne oraz upominki z rąk burmistrza odebrali najlepsi uczniowie oraz absolwenci szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Szczecinek. Uroczystość odbyła się w czwartek w szczecineckim ratuszu.

List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2020/2021

Minister Edukacji i Nauki skierował dziś, 24 czerwca br. list do szkół i placówek oświatowych z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W liście minister Przemysław Czarnek podziękował nauczycielom i dyrektorom szkół za całoroczną pracę, zaangażowanie oraz wspieranie młodych ludzi. Pogratulował także uczniom wyników w nauce oraz życzył spokojnych i bezpiecznych wakacji.

Dodatkowe zajęcia wspomagające w szkole – najczęstsze pytania i odpowiedzi

W jakich szkołach mogą być realizowane zajęcia wspomagające uczniów? Czy mogą być one prowadzone w formie zdalnej? Z jakich przedmiotów organizuje się zajęcia wspomagające? Jak poinformować o nich rodziców? Jak prawidłowo wyliczyć przysługującą szkole liczbę zajęć wspomagających? Odpowiedzi na te oraz inne pytania opracowaliśmy w zestawie najczęściej zadawanych pytań i podpowiedzi związanych z dodatkowymi zajęciami wspomagającymi. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem.